קניית רכב חדש

למה לקנות חדש?

אין איש, שלא אוהב מוצר חדש לגמרי. זה לא רק הריח, הניקיון, הטוהר והעובדה שאתה זה שקורע את הניילונים; זו העובדה, שאתה בחרת איזו מכוניות, באיזה צבע ובאיזו דרגת גימור; מכונית חדשה כוללת את העיצוב הכי עדכני, ואת מערכות הבטחות הכי עדכניות. המנוע ושאר המערכות בתוליים ומזמינים, הביצועים בהתאם, ואין צפי בשנים הראשונות לקלקולים או בעיות. לא פחות חשוב מכל אלה: המכונית החדשה נמצאת בתקופת אחריות.

ומדוע לא כדאי?

ראשית, הכל מתחיל בכסף. במדינה שלנו, קניית מכונית חדשה אינה משימה פשוטה – בהחלט לא כמו בשאר חלקי העולם המערבי. המכונית החדשה הזולה ביותר בארץ תדרוש מכם כ-60 אלף שקל, ומרבית המשפחתיות הנפוצות, מחיריהן כפולים מכך. עוד בעניין המחיר – אובדן הערך פשוט עצמום. ברגע שאחזתם לראשונה במפתחות המכונית החדשה – איבדתם למעלה מ-15% ממחירה. בשנה השנייה – 15% נוספים. ירידת הערך מתמתנת בארבע השנים הראשונות, אך המדובר בירידת ערך גבוהה במיוחד. סיבה נוספת היא שישנן מכוניות אחדות שתדרשו להמתין מספר חודשים עד לקבלתן – עקב ביקוש מקומי או עולמי; ויש גם סיבה שולית מדוע לא להעדיף מכונית חדשה:על מכונית חדשה יש נטייה לשמור באופן אובססיבי מכל משמר, וכל פירור אבק או שריטה מיקרוסקופית מכניס את בעליה להיסטריה…

מאיזו קטגוריה?

החלטתם בכל זאת ללכת על מכונית חדשה? יש לכם המימון עבורה? בשעה טובה. אבל, לפני הכל, בחרו לאיזה קטגוריה המכונית צריכה להשתייך. מקטנה לגדולה, הקטגוריות הן: מיני, סופר-מיני, משפחתית, משפחתית גדולה (מנהלים), סלון, פאר. קטגוריות נוספות כוללות רכבי שטח, מיניוואנים, ומסחריות. לכל קטגוריה מאפיינים פיזיים וייעוד משלה, וגם מחירים שונים. למשל: אם קהל היעד הוא סטודנט שנוסע לבדו ומבקש לחסוך בהוצאות, תהלום אותו מכונית קטנה בקטגורית מיני. למשפחה בת חמש נפשות הכוללת הורים ושני ילדים, מומלצת משפחתית או משפחתית גדולה, ובהתאם לתקציב, אולי גם מיניוואן. כעת קחו בחשבון ובדקו מהו סגנון הנסיעה שלכם: נסיעות עירוניות, בין-עירוניות, עם ציוד רב, וכו'.

שיקולים נוספים

שאר הפרמטרים – אחרי שהחלטתם מאיזו קטגוריה תהייה המכונית החדשה שלכם ובררתם מה טווח המחירים – יכולים להיות עיצוב, דרגת השימושיות, נפח מנוע, דרגת הבטיחות, ביצועים, חיסכון בדלק, אבזור, וכו' – לא בהכרח בסדר הנ"ל. ואסור לשכוח גם את עניין המותג: יש לו משמעות רבה בעולם הצרכני, אם כי בסופו של דבר, העניין בעיקר תדמיתי ותודעתי, שכן כיום, מכוניות חדשות אמורות להיות טובות – אין למצוא מכוניות גרועות. סעיף נוסף שלא ציינו הוא שמירת ערך וסחירות עתידית. כיום, מכונית כבר לא נחשבת להשקעה בטוחה המניבה תשואה והשומרת על ערכה כמו נדל"ן, למשל. מצד שני, אף אחד לא רוצה להיתקע עם מכונית שלא ניתן למכור ואין לה שוק לכן כדאי לבדוק באופן כללי, מה דרגת הסחירות של המכונית שאבה אתם חושקים. רק נציין, כי הנבואה ניתנה לשוטים…

יש החלטה!

בהתאם לנתונים שדליתם, הגעתם למצב בו יש לכן שתיים או שלוש מועמדות רצויות. כעת, אל תתעצלו. סורו לשתיים או שלוש סוכנויות רכב, מששו את המכונית, שבו בה, בדקו עם אנשי המכירות כל מה שצריך לדעת, שאלו כמה שיותר שאלות, ולא פחות חשוב מכל אלה: הזמינו ובצעו נסיעת מבחן כמה שיותר ארוכה, רק כך תדעו (פחות או יותר!), אם המכונית הזו אכן מתאימה לכם. אם המכונית צלחה הבדיקות, בררו איזו הנחה ניתן לקבל עליה; דעו כי המחיר הנקוב הוא תמיד המלצה ולעולם אינו המחיר הסופי שיש לשלם. מלבד הנחה, ניתן לבקש ולקבל אבזור, תוספות, מתנות, טיפולים חינם, וגם הסדרי מימון אטרקטיביים. בתוך כך בררו גם אודות טרייד-אין למכוניתכם המשומשת. בהצלחה!

3 תגובות על הפוסט “קניית רכב חדש

  1. פינגבאק: קלאסי או מודרני? | רכב קלאסי

  2. אני מעוניין ברכב יוקרה לא חדש BMW Z4 שנת 2004 או מאזדה mx5 כמה יעלה לי לייבא את האוטו כולל עלייה לכביש?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *