רכבי יוקרה – מה כדאי לדעת לפני שקונים?

יוקרה = יקר

זה לא משנה אם אתם בוחרים במרצדס, ב.מ.וו, אודי, לקסוס, אינפיניטי או יגואר: מכונית יוקרה תהייה לעולם, לא רק יקרה לרכישה כחדשה (מאות אלפי שקלים עד כמיליון שקל ויותר!), אלא, גם יקרה מאד לאחזקה, ואת זה אנשים צריכים לקחת בחשבון לפני שהם שופכים סכום כסף גדול על מכונית יוקרה חדשה או בעיקר משומשת. ראשית, הביטוח המקיף הוא משהו שעלותו השנתית היא סכום ממש דמיוני וגבוהה מאד ביחס למה שנהוג בעולם המכוניות המשפחתיות. הסכום נובע מן הסתם, משוויה הגבוה של מכונית היוקרה ומעלות גבוהה של החלקים, במידה ויש לתקן אותה. סוגיה נוספת קשורה לעלות האחזקה השוטפת כלומר, טיפולים, תיקונים ודלק, למשל. טיפולים יהיו יקרים גם כי המדובר בדרך כלל במנועים גדולים ומרובי צילינדרים, וגם כי חלקי חילוף של רכבי יוקרה אף הם יקרים מאד באופן יחסי. מעבר לכך, מרבית מרוכשי רכבי היוקרה יטפלו בהם במוסכים מורשים או מתמחים ולא ב"מוסכי מדרכה" או מוסכים חאפרים. לגבי דלק, זה לגמרי ברור, שמכונית בעלת מנוע 4,000 סמ"ק, תהייה תמיד צרכנית דלק גדולה בהרבה מאשר מכונית בעלת מנוע 1600 סמ"ק, למשל.

פינוק, אבזור, נוחות ובטיחות

יש דברים, שלא נמדדים בכסף, אך שווים הרבה כסף. אם אתם מבקשים לעצמכם פינוק, נוחות, ביצועים ובטיחות, הגעתם למקום הנכון: מכוניות יוקרה בדרך כלל מצטיינות או מאד משתדלות להצטיין בפרמטרים הללו. פינוק יכול להיות מושבי עור מפנקים וגם הגה ומוט הילוכים מצופה עור, וגם מחממי מושבים לימי החורף הקרים. פינוק יכול להיות גם איכות סאונד מדהימה שבוקעת מעשרה רמקולים שחבויים ברחבי המכונית. ביצועים, היו מאז ומעולם נחלתן של מכוניות יוקרה, שמצוידות במנועים מתקדמים וחזקים. ולגבי הבטיחות: מכוניות יוקרה הקדימו תמיד את כל תעשיית הרכב, והציעו כסטנדרט את מיטב מערכות הבטחות האפשריות. אם אתם מבקשים לקנות מכונית יוקרה, אל תסתפקו בכך שהיא מרצדס או לקסוס, למשל. בררו בדיוק באיזה דגם מדובר, מה המפרט הטכני, מה דרגת הבטיחות ולא פחות חשוב מכל אלה: מה דרגת הגימור והאבזור – במושגים של מכונית יוקרה חדשה, ההבדלים והפערים בין דרגות הגימור והאבזור, יכולים לעמוד על עשרות אלפי שקלים, והמחיר גבוה יותר ככל שמחיר המכונית ההתחלתי הינו גבוה.

אולי משומשת?

לא כל אחד יכול לעמוד במחיר רכישה של מכונית יוקרה חדשה. לעיתים אולי כדאי לצרכן לקנות דווקא מכונית יוקרה משומשת. מכונית יוקרה, מאבדת מערכה עשרות רבות של אחוזים במהלך השנים. אם מכונית בעלת סחירות "רגילה" כלומר, משפחתית יפנית ידועה, מאבדת בכל שנה בערך כ-15% ממחיר המחירון, הרי שמכונית יוקרה יכולה לאבד כפול מכך בכל שנה. מעבר לכך, הרבה פחות אנשים מעוניינים בכלל ברכישת מכונית יוקרה ( חדשה או משומשת), בשל אחזקתה היקרה. התוצאה: שוק חלש במיוחד מצד אחד, ומצד שני, אפשרות לרוכש למצוא מציאות אמיתיות כלומר, מכוניות יוקרה שמורות, יפות, מאובזרות ומטופלות, במחיר נמוך, לעיתים אף מגוחך! יצרני מכוניות היוקרה משתדלים לעצב מכוניות בצורה מאופקת, לעיתים שמרנית, וישנם דגמים אחדים שהשתנו מעט במהלך השנים. למשל, אם תראו מכונית מסוג יגואר שגילה כבר מתקרב לעשר, במידה והיא שמורה וחנתה בחנייה מקורה, אתם עלולים לחשוב שהמדובר במכונית בת שנתיים או שלוש בלבד, וזו רק דוגמא אחת. עובדה היא, כי מכונית יוקרה תהייה בדרך כלל שמורה ומטופחת במיוחד, במיוחד אם אתם רוכשים אותה מיד ראשונה כלומר, מאדם שרכש אותה מהסוכנות. קניית מכונית יוקרה מיד גבוהה (נניח, יד חמישית, שישית, שביעית), במיוחד אם המכונית אינה כה ישנה, עלולה להעיד על קונים שרכשו את המכונית, ועקב אחזקה יקרה מדי אותה לא ציפו, ממהרים להיפטר מהמכונית אחרי תקופה לא ארוכה.

מה לבדוק?

בדיקת מכונית יוקרה משומשת לפני קנייה, צריכה להתבצע באותה מתכונת של בדיקת רכב מקטגוריה אחרת (סופר-מיני, משפחתית, וכו') כלומר, בדיקה כוללת במכון מורשה, וגם התעקשות על עיון מפורט בדו"ח הטיפולים של המכונית מאז עלתה על הכביש לראשונה.  אבל, במכוניות יוקרה, יש לשים לב במיוחד לבדיקה של מערכות העזר והבטיחות. מערכות אלה וגם מערכות המולטימדיה, אפילו בקרת האקלים המשוכללת – כל אלה עלולות להתקלקל או לתפקד שלא כראוי. אם המכונית סיימה את תקופת האחריות שלה, תיקון או החלפת מערכות אלה עלולים להיות מאד מאד כואבים לכיס. במכוניות יוקרה, כדאי מאד לבדוק גם את תקינות פריטי הגימור והנוחות: שריפוד העור אינו קרוע או בלוי, שהדשבורד תקין ולא שבור או סדוק, שגג השמש מתפקד כיאות ושכל החלונות החשמליים וכן מנועי הכיסאות החשמליים עובדים ומתפקדים כיאות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *